Kategorie konkursowe

KATEGORIE KONKURSOWE
Jury Konkursu ocenia fotografie zrobione podczas Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku w następujących kategoriach:

1. AKTORZY – jest to kategoria stricte związana z fotografią teatralną. W jej zakres wchodzi wszystko co będzie odbywać się na scenie, jak również za kulisami. Pokaż nam jak widzisz TEATR z perspektywy widza, a jak wygląda on od kuchni.

2. WOKÓŁ FESTIWALU – Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku to nie tylko przedstawienia teatralne, ale również wydarzenia towarzyszące, jak np. bal dla artystów. Festiwal tworzą ludzie (wolontariusze, organizatorzy, publiczność), którzy mogą stać się inspiracją do stworzenia niepowtarzalnych fotografii. W tej kategorii do głosu dochodzi wszystko to, co dzieje się POZA przedstawieniami teatralnymi.

3. PORTRET – Festiwal wyzwala różne uczucia. Portret to kategoria, w której możesz nam to pokazać za pomocą swoich zdjęć. Głównym kryterium stworzenia tej kategorii jest portret emocjonalny.

4. ARTYSTYCZNE SPOJRZENIE – Każdy artysta-fotograf jest osobą niepowtarzalną i ma odmienne spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość. Robiąc zdjęcia w tej kategorii pokaż nam jak widzisz festiwal wykorzystując charakterystyczne tylko dla siebie ujęcia i techniki.

5. „700 BĘBNÓW NA 700-LECIE LUBLINA” – w kategorii biorą udział zdjęcia zrobione podczas akcji “700 bębnów na 700-lecie Lublina” będącej częścią XXVII Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku, organizowanej w związku z obchodami 700-lecia miasta Lublin. Akcja obejmująca m.in. paradę ulicami Lublina i wielkie bębnienie na placu Zamkowym odbędzie się 13. maja 2017 r. – drugiego dnia festiwalu.

W każdej z kategorii zostają wyłonione 3 najlepsze zdjęcia (odpowiednio: 1., 2. i 3. miejsce).

Poza zdjęciami wyłonionymi w każdej z kategorii Jury wybiera również 5 wyróżnień (niezależnych od kategorii) oraz nagrodę Grand Prix – dla zdjęcia najlepiej oddającego temat przewodni, specyfikę i klimat Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (w 2017 r. – „Spotkania Cygańskie”).

W 2017 r. w ramach foto-wyzwania dla Laureatów poprzednich edycji Konkursu zostanie zrealizowana oddzielna kategoria – REPORTAŻ. W kategorii tej zostanie wyłoniony jeden, najlepszy reportaż składający się z 5 zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny


  • RSS
  • Facebook