Opis konkursu – etapy

1) Rejestracja – zgłoszenia do konkursu

W Konkursie może wziąć udział każdy.

Aby wziąć udział w konkursie należy uzupełnić i wysłać Formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenie do konkursu poprzez formularz jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.

Wszystkie odpowiedzi spływają automatycznie do Organizatorów po wysłaniu zgłoszenia online.

2) Warsztaty fotograficzne [22-23 kwietnia 2017]

Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są dwudniowe warsztaty przygotowujące do fotografowania podczas festiwalu SANS i przybliżające uczestnikom temat fotografii teatralnej i reportażowej (więcej w zakładce „Warsztaty”).

Każdy uczestnik warsztatów jest zobowiązany wziąć udział w konkursie = każdy uczestnik konkursu jest zobowiązany wziąć udział w warsztatach.

2) Wykonywanie zdjęć – uczestnictwo w festiwalu teatralnym [12-14 maja 2017]:

Zdjęcia zgłaszane w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Teatr w Obiektywie” muszą być wykonane podczas XXVII Przeglądu Teatralnego Osób Niepełnosprawnych – Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS).

Przegląd teatralny SANS to nie tylko spektakle teatralne, ale również imprezy towarzyszące, takie jak m. in. bal artystów, wielkie bębnienie i parada ulicami Lublina.

3) Przesyłanie zdjęć i ich opisu [14 maja - 30 maja 2017]:

Deadline na dostarczenie zdjęć upływa 30 maja 2017 r.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu do 10 zdjęć.

Szczegółowe informacje dotyczące opisu, przygotowania i zgłaszania zdjęć oraz organizacji konkursu dostępne są w regulaminie konkursu. W razie pytań można kontaktować się z organizatorami drogą mailową: teatrwobiektywie@gmail.com lub pod numerem telefonu: 515565020

4) Wyłonienie laureatów [czerwiec 2017]

Obrady Jury: Jury złożone z fotografów, plastyków lubelskich oraz znawców teatrów osób niepełnosprawnych.

Ogłoszenie wyników: Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystego wernisażu wystawy konkursowej (czerwiec 2017).

5) Wystawy

W skład wystawy pokonkursowej znajdzie się ponad 25 zdjęć. W każdej kategorii zostanie wyłonione pierwsze, drugie i trzecie miejsce, a dodatkowo jury wybierze specjalne wyróżnienie (tzw. nagroda Grand Prix) oraz kilka wyróżnień ogólnych.

Wystawy Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Teatr w Obiektywie” mają charakter przechodni. Celem tego zabiegu jest promowanie konkursu i fotografów biorących w nim udział, a także Nieprzetartego Szlaku, teatrów osób niepełnosprawnych, Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku oraz kształtowanie pozytywnego stosunku społeczeństwa do twórczości osób niepełnosprawnych.

Wystawa „Teatru w Obiektywie” jest prezentowana w różnych miejscach Lublina i poza jego granicami przez cały kolejny rok po rozstrzygnięciu konkursu. O bieżących miejscach wystaw można dowiedzieć się z bloga i fanpage’a konkursu na Facebook’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny


  • RSS
  • Facebook